Монографія Лукаш А.С.

Монографію присвячено кримінологічним проблемам згвалтувань. Наведено їх кримінологічну характеристику за сучасними даними. Проаналізовано теоретичні питання детермінації злочинів, викладено детермінанти згвалтувань на трьох рівнях. Обгрунтовано необхідність урахування впливу конкретної життєвої ситуації вчинення згвалтування. Викладено власне розуміння останньої та їївиди. Розглянуто доцільність урахування віктимологвчного чинника вчинення згвалтування, що виходить з особливостей цього злочину. По-новому подано підхід до розгляду девіацій гвалтівника, зокрема останні поділено на три групи за їх природою з обов’язковим урахуванням сексологічних відхилень. З огляду на специфіку вчинення згвалтування запропоновано комплекс заходів протидії згвалтуванням.

Для працівників правоохоронних органів, учених, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів та факультетів, а також усіх, хто цікавиться цією темою.