Home
IV Харківський міжнародний юридичний форум

IV Харківський міжнародний юридичний форум

23 вересня 2020 року

IV Харківський міжнародний юридичний форум розпочався з обговорення проблем забезпечення правовпорядку в умовах коронокризи.

Харківський міжнародний юридичний форум – знакова для міжнародної правничої спільноти подія, організована Національним Юридичним Університетом імені Ярослава Мудрого та Національною академією правових наук України за підтримки Харківської міської ради та Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Цьогоріч він зібрав учасників з понад 25 країн світу. В умовах карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу, усі заходи форуму, що триватиме з 23 по 25 вересня, відбуватимуться у форматі, який поєднує живе спілкування національних експертів і залучення міжнародних спікерів та інших зацікавлених осіб у режимі онлайн.

Відкрив захід проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш, який висловив подяку партнерам – Координатору проєктів ОБСЄ, Фонду Корада Аденауера та Проєкту ЄС «Право-Justice» – за багаторічну підтримку, завдяки якій рівень фахової дискусії форуму є стабільно високим. Він зазначив, що попередньо темою для обговорення було обрано виклики, пов’язані з розвитком інформаційних технологій, однак подолання викликів, які постали перед людством у зв’язку з пандемією COVID-19, має виключне значення і потребує особливої уваги й усебічного осмислення.

«Започатковуючи чотири роки тому Харківський міжнародний юридичний форум, ми намагалися створити захід, ключовою місією якого є не просто обмін думками, а напрацювання конкретних рекомендацій, вироблення спільного бачення на ті, у тому числі нестандартні, проблеми, які існують в правовій площині», – наголосив Юрій Барабаш. Наостанок проректор висловив сподівання на те, що відсутність «живого» обміну думками не знизить того градусу дискусії, який щороку має місце на форумі.

Із вітальними словами виступили Посол, Координатор проєктів ОБСЄ Генрік Вілладсен, керівник Проєкту ЄС «Право-Justice», консультант з питань реформування сектору юстиції та належного управління Довідас Віткаускас та Голова офісу Фонду Конрада Аденауера в місті Харкові Брігіта Трібель.

Модератор дискусії завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Богдан Головкін повідомив, що метою панельної дискусії є обговорення кризових явищ, глобальних і регіональних небезпек, пов’язаних із світовою пандемією «COVID-19», а також їх впливу на життя людей, стан правопорядку, майбутнє суспільства.

Учасники проаналізували реформу сектору безпеки і оборони, нову доктрину кримінального законодавства, інституційні засади економічної безпеки, стратегії боротьби із тіньовою економікою і секторальною корупцією, кіберзлочинністю, «білокомірцевою злочинністю», транснаціональною організованою злочинністю, незаконною міграцією і торгівлею людьми, а також особливості здійснення правосуддя в умовах світової пандемії «COVID-19».

Спікерами панельної дискусії стали Генеральний директор компанії Innolytics Group, викладач Київського університету сингулярності Володимир Бандура (Експоненціальні технології проти світової економічної кризи в умовах COVID-19), начальник служби комплаєнс ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», голова Комплаєнс клубу Американської торгівельної палати в Україні Юрій Войціцький (Корпоративне шахрайство і корупція: глобальний тренд чи спосіб виживання бізнесу?), перший заступник голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко (Окремі напрями розвитку Державної прикордонної служби України), директор із запобігання і протидії корупції, радник президента ДП «НАЕК Енергоатом» Олег Поліщук (Корупція як основна загроза енергетичній безпеці України) та ін.

Роботу панельної дискусії «Забезпечення правопорядку в умовах коронокризи» буде продовжено 24.09.2020.