V Харківський міжнародний юридичний форум

20 вересня 2021 року

V Харківський міжнародний юридичний форум розпочався панельною дискусією «Захист економіки від впливу організованої злочинності»

Відкриваючи захід, ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН зазначив «В України є суттєві переваги на світовому економічному ринку завдяки сектору новітніх технологій, природним ресурсам, географічному положенню. Однак цей потенціал до кінця не реалізований. Цьому заважає корупція, незбалансований бюджет, замалі обсяги інвестицій та інші причини. Суттєвий вплив на економіку має організована злочинність. Відповідно до Указу Президента України до 2030 року головним вектором стратегії національного розвитку є зростання добробуту населення, надання конкурентоспроможних умов для бізнесу, створення можливостей для підприємців. Серед шляхів досягнення цієї мети проведення судової реформи, мінімізування втручання держави»

Модератором  панельної дискусії виступив завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Університету Богдан ГОЛОВКІН.

В онлайн режимі до дискусії долучився Перший віце-прем’єр України – Міністр економіки Максим ЛЮБЧЕНКО, який зауважив, що випадки відсутності державного контролю є головною причиною появи організованої злочинності.

Також в режимі онлайн до конференц-зали завітав президент асоціації платників податків України, з якою Університет підписав Меморандум про співпрацю, надзвичайний та повноважний посол Грігол КАТАМАДЗЕ. Він наголосив на тому, що Україні необхідні умови для якісного економічного зростання.

Під час панельної дискусії з доповідями виступили директор Національного антикорупційного бюро Артем СИТНИК (Боротьба з топкорупцією: як державі перемогти?), Голова Вищого антикорупційного суду України Олена ТАНАСЕВИЧ (Визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави: цивільно-правовий важіль протидії злочинності), голова та президент Всесвітньої асоціації платників податків Джон О’КОННЕЛ (Що таке WTA? Досвід Великої Британії щодо того, як чорний ринок може вплинути на податкові надходження), президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій КІНАХ, президент групи компаній «Петрус» Людмила РУСАЛІНА (Виклики і загрози вітчизняному бізнесу з боку організованої злочинності та корумпованих правоохоронців) та ін.

Спікери приділили увагу передумовам та причинам появи організованої злочинності, випадкам їх впливу на економіку України та шляхам подолання такого впливу.