Home
Оболенцев Валерій Федорович

Оболенцев Валерій Федорович

lidoded

Кандидат юридичних наук, доцент.

Народився 2 березня 1971 р. у м. Харкові.

В період з 1989 р. по 1991 р. приймав участь у миротворчих операціях на територіях міжнаціональних конфліктів в республіках колишнього СРСР (Нагорний Карабах, Південна Осетія, Придністров’є).

У 1996 р. закінчив слідчо-криміналістичний факультет № 3 Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

У 2001 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук з теми «Актуальні проблеми латентної злочинності», з 2008 р. доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права.

З серпня 2013 р. – по вересень 2019 р. заступник директора Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України.

З липня 2015 р. по травень 2016 р. приймав участь у антитерористичній операції на сході України. Учасник бойових дій.

Автор понад 70 наукових публікацій, 7 монографій, одного авторського курсу лекцій з проблем кримінології. Співавтор більше ніж 10 науково-методичних видань. Розробив методику системного аналізу злочинності та системи її запобігання. Найважливіші наукові напрацювання викладені у монографіях: «Латентна злочинність: проблеми теорії та практики попередження» (2005 р.), «Правовідносини як об’єкти правової охорони: сутність та кількісні характеристики (за матеріалами статей розділів 1-6 Особливої частини Кримінального кодексу України)» (2007), «Базові засади системного аналізу злочинності та віктимізації в Україні» (2016 р.), «Базові засади системного аналізу запобігання злочинності в Україні» (2016 р.).

Науковими інтересами В. Ф. Оболенцева є: проблеми латентної злочинності, злочинності неповнолітніх, системний аналіз злочинності та віктимізації в Україні, запобігання злочинності.

У 2013 р. нагороджений медаллю «20 років незалежності Гагаузської республіки» Уряду Гагаузської Молдавської республіки.

У 2015 р. нагороджений відзнакою «Незалежність України III ступеня».

У 2016 р. отримав порядку Харківської обласної ради за вагомий особистий внесок становлення правової держави, зміцнення законності та правопорядку, захист конституційних прав і свобод.

Є координатором проектів волонтерської допомоги постраждалим у зоні проведення антитерористичної операції.